تبلیغات
وبلاگ - جاهای دیدنی مشهد – گردشگری
 
وبلاگ
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    پست الکترونیک                   RSS                  ATOM
نظرات ()
نوشته شده توسط وبلاگ در تاریخ یکشنبه 14 خرداد 1396مفیدستان:

این غار در دو کیلومتری شرق قریة «مزدوران» شهر مشهد و در ارتفاعات «چاهک» و «شورلق» واقع شده است. قدمت این غار به هزاره دوم پیش از میلاد می‌رسد و با شمارة ۶۵۲ در ردیف آثار تاریخی به ثبت رسیده است. غار مزدوران در ۹۵ كیلومتری جاده مشهد – سرخس و در ۳ كیلومتری مزدوران واقع است. دهانه غار در میان تخته سنگی رو به مشرق قرار دارد.

غاره دره آل مکانی است با دهانه بزرگ و دیدنی و دیوارهای مرتفع و بلند که چشمه ای در مجاورت آن قرار دارد. این غار در ۴۵ کیلومتری شمال شرق مشهد در مسیر راه کلات نادری واقع شده است. غار روستای آل از دیدنی های این روستا است و در ابتدای جاده دره آل پس از روستاهای اندروخ و کارده قرار دارد . مسیر جاده مشهد تا روستای آل اسفالت است .

دره هفت حوض در موقعیت جغرافیایی N361115 E593329 در استان خراسان رضوی واقع است. هفت حوض» منطقه ای است شامل صخره مانند ها و سنگ های صاف و صیقلی ، ۷ حوضچه طبیعی زیبا و طبیعتی بکر و زیبا بعد از عبور از ۷ حوضچه است.بعضی از ۷حوضچه ای که در این منطقه در امتداد هم قرار دارند، به اندازه یک استخر کوچک هستند. آب از حوضچه اول به حوضچه بعدی و بعدی می ریزد تا به حوضچه آخر برسد. این پدیده طبیعی حوض ها یا «دولین های» متعدد، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستریکی از سرشاخه های رودخانه طرق از در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته است.

زشک در لغت برگرفته از زو اشک به معنای چشمه های جوشان است. وجود چشمه سارهای متعدد و منحصر به فرد این روستا را به یکی از دیدنی ترین مکانها در خراسان تبدیل کرده است. در مسیر رودخانه اگر پیش بروید خواهید دید در مکانی رودخانه کاملاً خشک است در حالی که چند صد متر پایین تر آب فراوانی از دل زمین بیرون می جوشد و به خاطر این ویژگی است که زشک به چشمه های جوشان معروف شده است.
این روستا در شهر شاندیز قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۱۷۱ نفر (۵۳۵خانوار) بوده‌است. در تابستان جمعیت این روستا افزایش یافته و به حدود ۸۰۰۰ نفر می رسد.

روستای پاز یا پاژ یا فاز یا باژ نام روستایی است در حدود ۲۰ کیلومتری جاده مشهد به کلات .

این روستا در واقع زادگاه ابوالقاسم فردوسی؛ بزرگ شاعر حماسه سرای ایران نیز است. در واقع روستای باژ روی تپه باستانی قرار گرفته که آثار و بقایای این تپه در ۳ قسمت مجزا قابل مشاهده است.

هندل آباد در فاصله ۴۰ کیلومتری شمالغرب مشهد و در منطقه تبادکان قرار دارد. این غار به اوله هم شناخته می شود. دهانه کوچک و مستطیل شکل غار نیز در فاصله ۱۲ کیلومتری شمالغرب روستا رو به جنوب قرار گرفته است. فاصلة روستا تا غار معادل با دو ساعت راه‌پیمایی است. دهانة غار، بسیار کوچک و به شکل مربعی به سمت جنوب قرار گرفته است.

این چشمه دارای آب معدنی با خواص درمانی فراوان می‌باشند. آب این چشمه از دسته آب‌های کلروره سدیک آهن‌دار و هیپوترمال با باقی‌مانده خشک زیاد و اسیدیته زیاد می‌باشد. وجود املاح کلر و سولفات فراوان و نیز ترکیبات به حد اشباع در آب نشان‌دهنده ارتباط آب با منابع غنی زیرزمینی از این مواد می‌باشد. این نوع ترکیبات بیش‌تر در زمین‌های دوره تریاس در دریاها باقی مانده‌اند. این نوع آب‌ها افزاینده ادرار (مُدِر)‌اند، و در نتیجه به دفع مواد زاید کمک می‌کنند. ازدیاد ترشحات بزاق، معده، صفرا و پانکراس (لوزالمعده) از دیگر خاصیت‌های درمانی این آب‌ها است. هم‌چنین این آب‌ها در درمان بیماری‌های مفصلی سودمندند.

دریاچه بزنگان در موقعیت جغرافیایی E6029 N3618 در استان خراسان رضوی واقع است. این دریاچه در بلندی‎هاى کپه‎داغ و در ۱۳۰ کیلومترى جادة مشهد – سرخس قرار دارد. مساحت این دریاچة آب شیرین، حدود ۸۰ هکتار است. دریاچه بزنگان تنها ابگیر طبیعی می باشد كه در استان خراسان وجود دارد . این دریاچه حدود هشتاد هكتار وسعت وعمق ان حد اکثر دوازده مترو حد اقل نه متر می باشد و در جنوب رشته كوههای هزار مسجد در فاصلة حدود یكصدوسی كیلومتری جاده مشهد به سمت سرخس قرار دارد.آب این دریاچه از بارندگی های سالانه و چشمه های كوچك حاشیه و کف دریاچه تامین می شود و تاکنون ۳۳ گونه فیتو پلانکتون جلبکی در دریاچه بزنگان شناسایی شده است

روستای کنگ در دامنه کوه های بینالود و در قسمت جنوبی این رشته کوه به فاصله ۲۲ کیلومتری شمال غربی واقع شده است . کنگ با داشتن چشم اندازهای کوهستانی، چشمه سارها و اشجار گوناگون بر دامنه کوهپایه هایی زیبا، همواره مورد توجه کوهنوردان بوده است

باغ شاهنامه مجموعه ای است به وسعت ۳ هکتار در انتهای توس ۳۳ (بلوار توس مشهد) که به همّت آقای سیّد حسن موسوی ساخته شده و در ساخت و تزئین آن از معماری و هنر اصیل ایرانی بهره گرفته شده است. فضاهای پیش بینی شده در آن عبارتند از سالن اجتماعات، غذاخوری، نگارخانه، پارک بازی کودکان، فضای آبی، آلاچیقها، سیاه چادرها، اوبۀ ترکمن ؛ اجرای مراسمات نمایش نقالی و شاهنامه خوانی ؛ نمایشگاه اقوام مختلف و در کل این باغ محلی خواهد بودبرای یاداوری میراث کهن دیار ایران زمین و مکانی برای احیای هنرهای اصیل و قدیمی این مرزوبوم که در حال فراموشی اند.

دریاچه چشمه سبز از جاذبه‌های گردشگری استان خراسان رضوی است که در حدود ۲۰ کیلومتری روستای بزرگ گلمکان و ۵۰ کیلومتری غرب شهر مشهد در یکی از بلندترین نقاط رشته کوه‌ بینالود قرار دارد.

این دریاچه کوهستانی که در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده، ۱۵ هکتار مساحت دارد و از آب آن برای آبیاری باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی استفاده می‌شود.

در بالاترین نقطه مشرف به روستای دهسرخ بقایای قلعه‌ای کهن موسوم به «قلعه نو» به چشم می‌خورد که با خشت و گل و لاشه سنگ برآمده و حصارهای اولیه آن به پنج متر می‌‌رسید. آنچه از معماری بنا برجای مانده، نشان می‌‌دهد شش برج دایره‌‌ای شکل بر پیرامون قلعه به صورت دو اشکوبه وجود داشته و گویا ورودی آن از ضلع شمالی و میان برج وسط بارو بوده است. در قرون و سده‌های پیشین در فضای داخلی قلعه اتاق‌های مسکونی پیرامون یک فضای مرکزی ایجاد شده بود که امروز همه آن‌ها به آوار تبدیل شده است. قراین معماری انتساب این اثر را به دوره صفویه نشان می‌دهد. دهسرخ در ۳۴ کیلومتری مشهد واقع است.

چهار طاقی سنگبر مربوط به دوره تیموریان است و در شهرستان مشهد، بخش مرکزی، روستای سنگبر واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۰۱۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

جاهای دیدنی مشهد

جاهای دیدنی مشهدجاهای دیدنی مشهد

جاهای دیدنی مشهداضافه به لیست علاقمندی هالینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

جاهای دیدنی تبریز معرفی جاذبه های گردشگری ایرانجاهایدیدنیتبریزجاهای دیدنی تبریز در این پست در نظر داریم برخی از جاذبه های گردشگری تبریز و جاهای مازندران لیست جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنیفهرست جاذبه های گردشگری، جاهای دیدنی، اماکن مقدس و مذهبی، و امکانات توریستی و تفریحی جاهای دیدنی ارومیه معرفی جاذبه های گردشگری ایرانجاهایدیدنیارومیهپارک اللرباغی ارومیه یکی از مراکز گردشگری طبیعی و جاهای تفریحی شهر ارومیه پارک شهر جاهای دیدنی گرگان را ببینید یکی از بهشت های …جاهای دیدنی گرگان راجاهای دیدنی گرگان را ببینید یکی از بهشت های شمال ایرانپارک کوهسنگی مشهد پارک کوهسنگی مشهد گردشگاه ها قدیمی مشهد کوهسنگی یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین مکان های دیدنی ،جاذبه های گردشگری جهان ،مکانهای …تور ترکیهمکان های گردشگری جهانتورگردشگری سواحل آنتالیاجاذبه های گردشگری جهانتور دیدنی های مشهد دیدنی های مشهد شهر مشهد دارای مکانهای دیدنی متنوعی است وجود مکان های تاریخی، موزه ها عکس هایی از جاذبه های گردشگری و دیدنی شهر اصفهانجاذبه های گردشگری اصفهاناصفهان سپاهان مرکز استان اصفهان، با پهنه‌ای حدود اولدوز توریسم، تور باکو ، تور سرعین ، ستاره صنعت گردشگریآژانس مسافرتی اولدوز گشت شرق مجری اصلی تورهای آذربایجان ، سبلان ، سرعین ، رزرو هتل سایت گردشگری استان گلستان جاذبه های گردشگری …سایت گردشگری استان گلستان مراکز خرید گرگان اقامتگاه های گرگان آثار تاریخی گرگان اماكن دیدنی ، گردشگری مشهد بانک اطلاعات اصناف مشهد با امكان جستجو بر روی نقشه مشهد، هم زیارت هم سیاحت موزه آرامگاه نادری مشهد بقعه پیرپالاندوز مشهد مشهدجاهای دیدنی مشهدجاذبه های گردشگری مشهد جاهای دیدنی مشهد گردشگری جاهای دیدنی مشهدجاذبه های گردشگری جاهای دیدنی مشهدجاذبه های گردشگری جاهای دیدنی مشهدجاذبه های گردشگری جاهای دیدنی مشهد زیباترین مکان‌های جاهای دیدنی مشهد زیباترین مکان‌های جاهای دیدنی مشهد زیباترین مکان‌های جاهای دیدنی مشهد زیباترین مکان‌های جاهای دیدنی مشهد زیباترین مکان‌های جاهای دیدنی مشهد زیباترین مکان‌های جاهای دیدنی مشهد گردشگری لیست گردش و سفر اماکن دیدنی مشهد جاهای باحال فرهنگ پارک ملت یکی از جاذبه های گردشگری مشهد و بزرگ از دیدنی های مشهد میشه جاهای دیدنی مشهد معرفی جاذبه های گردشگری ایران جاهایدیدنیمشهد جاهای دیدنی مشهد باغ پرندگان موجود در منطقه گردشگری تجاری سپاد در شهر مشهد تنها و اولین دیدنی های گردشگری مشهد دیدنی های گردشگری مشهد مشهد که پایتخت مذهبی ایران به شمار می رود از وجود مبارک حضرت امام بهترین جاهای دیدنی مشهد از نظر مسافران و گردشگران تور مشهد یکی دیگر از محبوب ترین جاذبه های گردشگری مشهد پارک و نظرات مسافران درباره جاهای دیدنی مشهد مکانهای دیدنی ،جاذبه های گردشگری ایران ،مکانهای تفریحی ایران تور گردشگریمکان های دیدنیآبشار مارگونگردشگری تهرانتورگردشگری جاهای دیدنی مشهد معرفی جاذبه های گردشگری ایران رستوران سنتی سی نور مشهد خواسته های ایران از قدرت اول گردشگری جاهای تفریحی مشهد تور مشهد جاهایتفریحیمشهد پارک ارم مشهد پارک ارم مشهد که از جاهای تفریحی های گردشگری مشهد دیدنی های مشهد مناطق دیدنی ایران عکس بارگاه مطهر رضوی در مشهد کشورمون جاهای دیدنی و تفریحی زیادتری گردشگری وتاریخ جاهای دیدنی مشهد عكس از جاهای دیدنی مشهد جاهای دیدنی مشهد با ادرس جاهای دیدنی مشهد مقدس عکس عكس جاهای دیدنی مشهد

مطلب جاهای دیدنی مشهد – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :جاهای دیدنی مشهد – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%ac%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c-%d9%85%d8%b4%d9%87%d8%af-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : وبلاگ
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :